KURS FUNDAMENTALNY – BY Z AUTYZMEM ŻYŁO SIĘ ŁATWIEJ

Aktualny stan
Nie zapisany
Cena
997 zł

MODUŁ 1 TWOJE ZAŁOŻENIA – OD NICH WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA

Założenia z jakimi wchodzisz we wszelkie sytuacje, determinują to, jak działasz. Dobrze by było, żeby Cię wspierały w realizowaniu Twoich celów i ułatwiały Ci życie a nie je utrudniały. W tym module będziemy się im bacznie przyglądać i sprawdzać, jak dobrze Ci służą. A może niektóre warto zmienić?

MODUŁ 2 CZAS – CO MA DO AUTYZMU?

Czas to jeden z kluczowych elementów, który trzeba brać pod uwagę, gdy masz do czynienia z osobą z autyzmem. W tym module dowiesz się jak czas ma się do autystycznego umysłu i kiedy pomaga a kiedy przeszkadza. Nauczysz się, jak uczynić z czasu swojego sojusznika w byciu, w pracy z osobami z autyzmem.

MODUŁ 3 TWOJA POSTAWA – KLUCZ DO SUKCESU

To od Twojej postawy wszystko się zaczyna i na niej wszystko się kończy. Techniki pracy i rozmaite strategie są nic niewarte, jeśli nie opierają się na solidnym fundamencie, jakim jest Twoja postawa. W tym module poznasz jakości, które decydują o tym, że będziesz skutecznym wsparciem dla osób z autyzmem.

MODUŁ 4 ZACHOWANIA – JAK JE ROZUMIEĆ I CO Z NIMI ROBIĆ? 

Zachowania to jeden z częstszych tematów poruszanych w odniesieniu do osób z autyzmem. Co kryje się za zachowaniem? Jaka jest jego funkcja? Po co człowiek zachowuje się tak a nie inaczej? Zanim zastosujesz działania zaradcze, musisz zrozumieć zachowanie człowieka. Dopiero potem przychodzi czas na strategie.

MODUŁ 5 POSTAW NA KOMUNIKACJĘ! – CO WARTO WIEDZIEĆ I UMIEĆ?

Komunikacja czyli największy dar ludzkości. Dlaczego jest taka ważna i taka trudna? Jak ją rozwijać? Jakich błędów unikać? W tym module będziemy rozkładać proces komunikacyjny na części pierwsze, by wiedzieć, gdzie przyłożyć zmianę i jak to zrobić.

MODUŁ 6 PRZEWIDYWALNOŚĆ – ŹRÓDŁO BEZPIECZEŃSTWA

Komfort i bezpieczeństwo to najważniejsze sprawy dla naszej uwagi. Dopóki ich sobie nie zapewnimy, nie ma w nas przestrzeni na nic innego. U osób z autyzmem jest na nią znacznie większe niż standardowo zapotrzebowanie. Czemu jest taka ważna i jak ją wykorzystać, by wspierać skutecznie, dowiesz się z tego modułu.

MODUŁ 7 PRZYGOTOWANIE – WARUNEK SUKCESU

Bez przygotowania nie ma sensownego działania. Jak się przygotować? Jak planować? O co zadbać? Czego nie można pominąć? Co wspólnego z sukcesem ma tworzenie najgorszych scenariuszy? Co pomaga a co zmniejsza szanse na realizację celów? Przygotuj się dobrze, by osoba, którą wspierasz mogła wzrastać.

MODUŁ 8 DOSTOSOWANIA

Środowiskowe, zmysłowe, wszelakie. Dostosowania umożliwiają sprostanie wymogom otoczenia w sytuacjach, gdy kompetencje osoby nie są wystarczające. Jakie dostosowania stosować i kiedy? Niektórzy twierdzą, że lepiej wymagać i już. Ciekawe, co Ty myślisz.

MODUŁ 9 SAMODZIELNOŚĆ – KLUCZ DO DOBREJ JAKOŚCI ŻYCIA

Samodzielność to coś znaczenie więcej niż wykonywanie czynności samoobsługowych. To właśnie poziom samodzielnego funkcjonowania człowieka decyduje o tym, jakiej jakości życie będzie wieść. W tym module zgłębiamy, co oprócz samoobsługi kryje się za samodzielnością.

MODUŁ 10 ZADBAJ O SIEBIE I ŻYJ TAK ZWYCZAJNIE, JAK SIĘ DA

Życie z autyzmem z pewnością nie jest zwyczajne ani dla samych osób z autyzmem, ani dla ich rodzin, ani nauczycieli. Jednocześnie wszyscy tak bardzo za tą zwyczajnością tęsknią. Za tym, by móc robić to, co inni. Za tym, by czasem było nudno. By nic nie trzeba było. W tym module przyglądamy się temu, jak dbać o siebie i co robić, by wieść w miarę zwyczajne życie z autyzmem w tle.

Zasób 5

W Drodze... – by z autyzmem żyło się łatwiej

W Drodze… to mój bezpłatny newsletter, który wydaję od wielu lat i który stworzyłam, by Cię inspirować, podtrzymywać na duchu, skłaniać do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzielę się w nim swoim doświadczeniem, swoimi obserwacjami i przemyśleniami dotyczącymi życia z autyzmem w tle. Informuję w nim także, co u mnie słychać, co zgłębiam, czego się uczę, czego uczę innych, więc jak chcesz być na bieżąco, zapisz się na mój newsletter* a w zamian zyskasz dostęp do dwóch seminariów, które dla Ciebie nagrałam.

Newsletter W Drodze – by z autyzmem żyło się łatwiej