Twoje dziecko ma autyzm a Ty pragniesz odrobiny normalności i wytchnienia? Marzysz o zwykłych codziennych chwilach ze swoim dzieckiem, które teraz nie mają w Twoim życiu miejsca? O zwykłych momentach, gdy ma się poczucie, że coś się wspólnie robi, że się razem jest? Chcesz, BY Z AUTYZMEM ŻYŁO WAM SIĘ ŁATWIEJ? Ale nie wiesz, co robić, jak spędzać z dzieckiem czas, jak się nim cieszyć, jak sobie z nim radzić, jaką drogą pójść i jaki zrobić kolejny krok…

Wiem doskonale, jak to jest. Też przez to przeszłam.

Próbujesz terapii za terapią, wydając w międzyczasie majątek,
pukasz od drzwi do drzwi, usiłujesz samodzielnie wymyślić, co robić dalej. Czas płynie, Twoje dziecko robi się coraz starsze a Ty masz poczucie, że jesteś w tym wszystkim sama. Zatraca się idea rodzicielstwa. Zamiast wychowywać dziecko, skupiasz się tylko na maksymalnym wypełnieniu czasu terapiami. Nie masz czasu na bycie rodzicem a Twoje dziecko nie ma czasu, być po prostu dzieckiem. Stajesz się szoferem, przewożąc dziecko z jednego miejsca w drugie, z jednej terapii na drugą. Wszystko podporządkowujesz terapii. Nie ma miejsca na normalne życie. Co więcej, nie wiesz, jak możesz normalnie żyć. Nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać. Nie wiesz, jak można mieć radość z rodzicielstwa, mając dziecko z autyzmem. Frustracja i zagubienie narasta. Rodzice mówią „chcielibyśmy, żeby ktoś nam pokazał krok po kroku, co robić, dał konkretne wskazówki, jak pracować”. To jest możliwe…

Praca z Marią daje nam przekonanie, że wiemy jaki jest prawidłowy kierunek naszych działań, że mamy szansę wypracowywać sukcesy, które jeszcze tak niedawno wydawały się nieosiągalne.

Monika
Będziesz osiągać rezultaty szybciej, kiedy będziesz pracować nad określonymi celami, kiedy do każdego Twojego działania będzie przypisana strategia. Kiedy będziesz widzieć, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób masz to zrobić.
Pomogłam już wielu rodzinom w dokonaniu takich zmian, dzięki czemu mogą w pełni cieszyć się życiem i czerpać radość z relacji z dzieckiem. Żyją pełniej, radośniej, lepiej…

Tobie też mogę pomóc

Wcale nie mówię, że to jest łatwe i nie wymaga żadnego wysiłku.
Wymaga. Wymaga systematycznego świadomego działania i zaangażowania. Jeśli to masz już teraz, będzie Ci łatwiej. Jeśli jeszcze nie masz, nauczę Cię, jak to robić.

Wiem dobrze, że kluczem do dziecka są jego rodzice, czyli TY. Tak, TY.
Wiem, bo sama jestem matką dziecka z autyzmem i wiem, jak wiele mogą zrobić zaangażowani rodzice. Wiem też, że często ta moc ginie gdzieś za zasłoną frustracji, żalu i zagubienia. Ginie w braku pewności i w braku narzędzi, w jaki sposób wpływać na rozwój swojego dziecka. Ale TY możesz zmienić życie swojego dziecka.

Kiedy będziemy razem pracować, nauczysz się…

Ponadto…
będę Cię stale szkolić, dawać informację zwrotne i zapewniać wsparcie w codziennym działaniu na drodze rozwoju Twojego dziecka.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Dlatego, że jestem specjalistą od autyzmu, który w pełni rozumie rolę rodziców w życiu dziecka z autyzmem i potrafi ją wykorzystać. Moje medyczne wykształcenie, umiejętność słuchania, liczne odbyte szkolenia, umiejętność pracy z umysłem oraz własne 21-letnie doświadczenie bycia dzień w dzień z dzieckiem z autyzmem czynią mnie odpowiednią osobą do pracy z Tobą i Twoim dzieckiem. Wiem, jak to jest i chcę, żebyś skorzystała z mojej wiedzy i doświadczenia.

Wiem, że masz w sobie gotowość na zmianę. Wiem, że chcesz mieć podstawowy wpływ na rozwój swojego dziecka.

Zacznij już dziś!

W zależności od programu, który będzie najlepiej pasował do potrzeb Twojego dziecka i Twojej rodziny zakres mojego wsparcia oraz działań będzie się nieco różnił. To, co jest wspólne dla wszystkich, to że będę kłaść nacisk na Ciebie, na rodzica. 

W mojej pracy łączę elementy w zakresie rozmaitych technik, stawiając na neuro-rozwój. W zależności od programu będziemy wpływać na układ nerwowy poprzez pracę z ciałem lub poprzez rozmaite działania i aktywności ćwiczące rozmaite kompetencje w komunikacji oraz myśleniu. 

Zawsze wplatam do mojego treningu dla rodziców elementy coachingowe, gdyż wiem, że najważniejsza w pracy i najbardziej decydująca o naszym sukcesie lub jego braku jest nasza postawa. Bez niej nawet najlepsze techniki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. 

Traktuję Cię jako partnera we wspólnym działaniu. W pełni angażuję się w sprawy Twojej rodziny i od Ciebie oczekuję tego samego. Jestem wymagająca, bo zależy mi na naszym wspólnym sukcesie. Będę Cię popychać do działania i podnosić, gdy upadniesz. Będę stawiać trudne pytania i zmuszać do konfrontacji ze sobą, żebyś mogła zrobić krok naprzód. Będę Cię uczyć, byś jak najszybciej, gdy tylko będziesz na to gotowa, przestała mnie potrzebować. To będzie wspólna fascynująca podróż… 

Program, który będziemy realizować dopasuję do Twoich potrzeb oraz Twojego stylu uczenia się. Będziemy pracować w tempie, które dla Ciebie i dla Twojego dziecka jest najlepsze. Narzędzia, których mogę używać to, odpowiednio do wybranego programu, konsultacje „na żywo” w moim gabinecie, konsultacje przez skype, analizy nagrań wideo wysyłane przez Internet, wparcie przez e-mail, platforma internetowa, spotkania z nauczycielami dziecka, szkolenie asystentów dziecka w zależności od potrzeby.

Rodzinny program DROGA — Kompleksowa praca z rodziną (RDI®)
Program HANDLE®
Zasób 5

W Drodze... – by z autyzmem żyło się łatwiej

W Drodze… to mój bezpłatny newsletter, który wydaję od wielu lat i który stworzyłam, by Cię inspirować, podtrzymywać na duchu, skłaniać do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzielę się w nim swoim doświadczeniem, swoimi obserwacjami i przemyśleniami dotyczącymi życia z autyzmem w tle. Informuję w nim także, co u mnie słychać, co zgłębiam, czego się uczę, czego uczę innych, więc jak chcesz być na bieżąco, zapisz się na mój newsletter* a w zamian zyskasz dostęp do dwóch seminariów, które dla Ciebie nagrałam.

Newsletter
w Drodze

Newsletter W Drodze – by z autyzmem żyło się łatwiej