RDI™

RDI™ (Relationship Development Intervention) znany w Polsce jako program rozwoju relacji to przełomowa metoda stworzona przez dr Stevena Gutstein’a i dr Rachelle Sheely dla osób ze spektrum autyzmu. W oparciu o badania z psychologii rozwojowej i psychopatologii zaburzeń ze spektrum autyzmu opracowano sposób pracy z osobami z autyzmem tak, by w znaczący sposób poprawić jakość ich życia, rozumianą jako możliwość zawierania przyjaźni, posiadania satysfakcjonującej i płatnej pracy, wzajemnych stosunków w rodzinie czy założenia własnej rodziny.

Czytaj więcej: RDI™

RDI™ - o co chodzi?

Kiedy masz dziecko z autyzmem a Ty jeszcze nie wiesz nawet często, że to autyzm, podejmujesz wobec tego dziecka jakieś działania. Mówisz, gugasz, robisz miny, a kuku, inicjujesz taką czy inną zabawę. Spodziewasz się, otrzymać informację zwrotną, czekasz na reakcję dziecka. Wtedy ją dostajesz, ale zupełnie inną niż oczekiwałaś. Zastanawiasz się, co źle robisz, dlaczego nie odpowiada. Starasz się jeszcze bardziej a reakcja dziecka nadal jest dla Ciebie niezrozumiała.

Czytaj więcej: RDI™ - o co chodzi?

RDI™ - częste pytania (FAQ)

Czy program RDI® można prowadzić z dzieckiem w każdym wieku?

RDI® można prowadzić z dzieckiem w każdym wieku, niezależnie od stopnia funkcjonowania, gdyż bardzo indywidualnie określa się cele do pracy. Wiadomym jest, jak w przypadku każdej innej terapii, że im dziecko jest młodsze, tym lepiej, niemniej jednak rezultaty pracy w RDI® widać u osób w każdym wieku.

Czytaj więcej: RDI™ - częste pytania (FAQ)

Mity wokół RDI™

„RDI® to porady przez Internet”

Mit. Kiedy słyszymy hasło „porady przez Internet” mamy skojarzenia związane z problemami takimi jak, „Złamał mi się paznokieć tuż przed wyjściem na przyjęcie. Co mam zrobić?” a nie z pracą z dzieckiem z autyzmem. Trudno się dziwić. Nikt chyba nie wyobraża sobie, że można pracować w tak trudnym temacie jak autyzm w formie porad przez Internet. Skąd zatem się wzięła taka opinia?

Czytaj więcej: Mity wokół RDI™

Konsultacje

Dziękuję za zainteresowanie współpracą ze mną. Obecnie mogę Cię wpisać na listę oczekujących.

Jak tylko nadejdzie Twoja kolej, na pewno Cię powiadomię.

maria-podpis

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przezCentrum Rozwoju Relacji Droga w celach kontaktowych w razie możliwości podjęcia konsultacji, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002, Nr 101, poz. 926, ze zm.). Mogę w każdej chwili zażądać zmian lub usunięcia moich danych z bazy.

 

 

 

 

Subskrybuj bezpłatny magazyn W Drodze… i dowiedz się, jak radzić sobie z otoczeniem mając dziecko z autyzmem
captcha 

Wskazówka dla rodziców dzieci z autyzmem

Zagospodaruj swój czas. Może znajdziesz więcej czasu na zabawę z dzieckiem albo dla siebie.

Aktualności

Najbliższe szkolenia

Szkolenie HANDLE I stopnia
Zgorzelec 16 września 2018 roku

Wrocław 19 października 2018 roku

Szkolenie nt. Programu RDI czyli jak wieść normalne życie z autyzmem w tle
Poznań 29-30 września 2018 roku
Wrocław 20-21 pażdziernika 2018 roku

Wstęp do RDI czyli od frustracji do relacji
Ostrołęka 28 pażdziernika 2018 roku

Znajdź nas na Facebooku

 
Copyright © 2019 Centrum Rozwoju Relacji Droga Maria Dąbrowska-Jędral. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.