W Drodze... nr 54

18 stycznia 2016, Nr 54

 

W Drodze... to BEZPŁATNY magazyn dla rodziców dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi, zawierający proste wskazówki, jak skutecznie wspierać rozwój dziecka i dbać o siebie, by podnosić jakość zycia całej rodziny.

Zapisz się, by dostawać magazyn
„W Drodze...”
 

Notka od Marii...

Mam nadzieję, że w dobrej formie rozpoczęłaś Nowy Rok 2016 i z ciekawością czekasz na realizację tego, co zaplanowałaś oraz przyjemne niespodzianki, które przyniesie.
U mnie rok rozpoczął się bardzo pracowicie, bowiem gościłam superwizorkę HANDLE® ze Stanów Zjednoczonych, która cały tydzień nadzorowała moją pracę z podopiecznymi a następnie tłumaczyłam szkolenie HANDLE II stopnia. Teraz czas na powrót do nieco mniej szalonego rytmu, jakkolwiek, jak to u mnie, nadal będzie pracowicie.

W pierwszym numerze magazynu w tym roku dzielę się harmonogramem szkoleń, które dla Ciebie przygotowałam.
Z góry Ci dziękuję za przekazanie tych wieści dalej.

W styczniu ze szczególną uwagą myślimy o Babciach i Dziadkach naszych dzieci. Tych z autyzmem i tych, które autyzmu nie mają. „Dziadkowie” (pod tym terminem kryją się razem z Dziadkami Babcie) często nie są przez nas w codziennym życiu wystarczająco doceniani, bo pędzimy my a często pędzą także oni. Warto jednak uzmysłowić sobie, jak bardzo nas wspierają, ile działań nam umożliwiają dzięki temu, że są, że zawsze możemy na nich liczyć. Ile ulgi daje nam myśl, ze kochają nasze dzieci bezwarunkowo, niezależnie od tego, że czasem nie rozumieją, czasem są pogubieni a czasem nawet się boją. Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, by przypomnieć im, że mamy pełną świadomość tego, ile dla nas robią i jak wielką za tą wdzięczność odczuwamy. Z okazji święta „Dziadków” udostępniam możliwość odsłuchania seminarium dla Babć i Dziadków osób z autyzmem, o które często prosiliście. Link będzie aktywny przez miesiąc.

Życzenia dla Babć i Dziadków

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie,

Dajecie nam tak wiele!

Dziękujemy Wam
za Waszą obecność. Za nieustające wsparcie. Za to, że zawsze możemy na Was liczyć. Za to, że mimo zmęczenia chcecie nam pomóc. Za to, że jesteście otwarci na nasze próby z kolejnymi dietami oraz interwencjami. Za to, że nadal macie gotowość uczenia się, jak obchodzić się z wnukiem czy wnuczką, mimo że czas szkoły dawno minął. Za Waszą miłość niezależnie od wszystkiego. Za Wasz ciepły dotyk. Za spojrzenie, które mówi więcej niż tysiąc słów. Za to, że jesteście dumni z nas i naszych dzieci. Za wiele, bardzo, bardzo wiele …

Z okazji Waszego święta, życzymy Wam
dobrego zdrowia. Niezmiennej wiary w korzystny obrót spraw. Uśmiechu. Radości. Planów i celów do realizacji. Marzeń. Czasu tylko dla siebie. Momentów słodkiego lenistwa. Żeby Wam się chciało. Wielu chwil z nami, byśmy się mogli sobą wzajemnie cieszyć.

Wraz z najlepszymi życzeniami link do odsłuchania seminarium dla Babć i Dziadków osób z autyzmem. Zapraszam.

Od frustracji do relacji…

Od dawna oczekiwany przez wiele osób warsztat wprowadzający do RDI® dla rodziców i profesjonalistów.
Wzięłam pod uwagę informacje zwrotne od uczestników wcześniejszych edycji tego spotkania, poskracałam to, co można było skrócić, wydłużyłam to, co sugerowali słuchacze i jest! ZAPISZ SIĘ

Już 27 lutego zapraszam do Warszawy rodziców, opiekunów oraz profesjonalistów na bardzo praktyczne spotkanie na temat tego, jak skutecznie budować relację z osobą z autyzmem, jak pracować nad dynamicznym myśleniem i jak podnosić jej umiejętności komunikacji.

Będziemy dużo ćwiczyć, byś mogła/mógł w warunkach warsztatu doświadczyć konkretnych sytuacji z życia wziętych, przez które potem przeprowadzisz dziecko w realu. Będziemy omawiać błędy i je korygować. Będziemy stawiać mnóstwo pytań i szukać na nie odpowiedzi.

Podczas tego warsztatu:

·         Nauczysz się zamieniać swoją reaktywność na pro-aktywność w działaniu

·         Dowiesz się, jak przekształcać codzienne sytuacje w okazje do pracy z dzieckiem

·         Jak zmienić swoją komunikację, by pobudzać dziecko do myślenia

·         Nauczysz się planować doświadczenia, by efektywnie wykorzystywać wspólny czas

·         Zrozumiesz, jak odkrycia nauki przekładają się na naszą codzienność z osobami z autyzmem i jak możemy je wykorzystać

·         Dowiesz się, jak wiedza na temat rozwoju autyzmu daje wszystkim „drugą szansę” na doświadczenie tego, co za „pierwszym razem” nie było możliwe

·         Nauczysz się, jak rozwijać komunikację u swego dziecka czy podopiecznego

·         Zrozumiesz, jak możesz stać się przewodnikiem dla osoby z autyzmem

·         Dowiesz się, co robić, by nie dać się „zjeść” autyzmowi

·         Zyskasz skuteczne narzędzia do pracy w sytuacjach każdego dnia

·         Doświadczysz potencjalnych sytuacji trudnych we współpracy i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić

·         Zadasz i mi, i sobie dużo pytań, odpowiedzi na które pozwolą Ci popatrzeć na osobę z autyzmem „nowymi oczyma”

·        

Będziemy pracować w kameralnym gronie, gdyż jest tylko 20 miejsc.
Zatem nie zwlekaj i rezerwuj sobie miejsce, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Już nie mogę się doczekać naszego spotkania. Mam nadzieję, że Ty też!

Harmonogram szkoleń na pierwsze półrocze 2016

27 lutego Warszawa „Od frustracji do relacji” – warsztat wprowadzający do programu RDI®
ZAPISZ SIĘ

19 marca Rzeszów Szkolenie HANDLE I stopnia
ZAPISZ SIĘ

16 kwietnia Bielsko-Biała Szkolenie HANDLE I stopnia
informacje wkrótce

14 maja Wrocław Szkolenie HANDLE I stopnia
ZAPISY e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. INFORMACJE tel. 535007583

15 maja Wrocław „By z autyzmem żyło się łatwiej – Twoja postawa w pracy z osobą z autyzmem kluczem do skuteczności w działaniu i radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami”
ZAPISY e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czerwiec Gdańsk Szkolenie HANDLE I stopnia
informacje wkrótce

czerwiec Gdańsk „Od frustracji do relacji” – warsztat wprowadzający do programu RDI®
informacje wkrótceCopyright © 2018 Centrum Rozwoju Relacji Droga Maria Dąbrowska-Jędral. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.