Kompleksowa praca z rodziną (RDI®) tzw. Rodzinny program DROGA

Program rodzinny DROGA to unikalny program łączący w sobie najlepsze i najbardziej skuteczne elementy rozmaitych metod pracy z osobami z autyzmem. Jego głównym filarem są założenia i curriculum Programu RDI® (Program Rozwoju Relacji). Program RDI® to forma treningu rodzicielskiego, którego celem jest przywrócenie naturalnej roli przewodnika, którą typowo rodzic odgrywa w roli dziecka. Osoby z autyzmem często nie potrafią dostarczyć rodzicom skutecznej informacji zwrotnej , co najczęściej prowadzi u rodziców do poczucia frustracji oraz powoduje zwątpienie we własne kompetencje i wątpliwości, czy potrafią dotrzeć do własnego dziecka.

Program DROGA umożliwia rodzicom zrozumienie autyzmu, trudności dziecka oraz uczy, jak z dzieckiem pracować, by prowadzić jednocześnie normalne życie. W programie występuje wiele elementów coachingu, który jest niezbędny do poradzenia sobie z ograniczającymi nasze działania przekonaniami lub utrudniającymi życie emocjami. Ponieważ rodzic jest kluczem do dziecka wszelkie Twoje oddziaływania wobec dziecka wymagają, byś była w możliwie najlepszej kondycji.

Odkąd pracujemy z Marią, mam poczucie, że po raz pierwszy wreszcie ktoś zajął się całą naszą rodziną, że nie jesteśmy skazani tylko na siebie.

Monika

Program DROGA jest dla Ciebie jeśli:

To takie pomysłowe zadania, które robię z mamą i tatą i chcę ich więcej bo mi pomagają być wśród ludzi.

Jarek

Najbardziej w niej cenię to, że jest bardzo otwartą osobą, stale uczącą się i przede wszystkim dzielącą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jej chęć pomocy i entuzjazm są zaraźliwe. Nasze sesje zawsze powodują w nas przypływ zapału i nowych sił do pracy oraz poczucie, że jesteśmy pod dobrą opieką . „Sesja z Marią lepsza niż prozac”- takie hasło można by powiesić na drzwiach gabinetu.

Magda
Zasób 5

W Drodze... – by z autyzmem żyło się łatwiej

W Drodze… to mój bezpłatny newsletter, który wydaję od wielu lat i który stworzyłam, by Cię inspirować, podtrzymywać na duchu, skłaniać do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzielę się w nim swoim doświadczeniem, swoimi obserwacjami i przemyśleniami dotyczącymi życia z autyzmem w tle. Informuję w nim także, co u mnie słychać, co zgłębiam, czego się uczę, czego uczę innych, więc jak chcesz być na bieżąco, zapisz się na mój newsletter* a w zamian zyskasz dostęp do dwóch seminariów, które dla Ciebie nagrałam.

Newsletter
w Drodze

Newsletter W Drodze – by z autyzmem żyło się łatwiej