Program HANDLE®

HANDLE to akronim w języku angielskim, który oznacza Holistyczne Podejście do NeuroRozwoju i Efektywnego Uczenia się. HANDLE to skuteczny program stworzony przez Judith Bluestone, który daje rodzicom i opiekunom osób z trudnościami łagodne narzędzia do pracy w warunkach domowych. HANDLE wykorzystuje zasadę tzw. Łagodnego Wzmocnienia® i jego celem jest uwolnienie potencjału osoby, by mogła pokonać swoje trudności i osiągnąć lepszą jakość życia. HANDLE każdego dnia wspiera rozwój Twojego dziecka w nacechowany szacunkiem i akceptacją sposób poprzez proste, łagodne, oparte na ruchu ćwiczenia, by mogło ono nieustannie podnosić jakość swojego funkcjonowania w świecie.

Kiedy zaczynasz pracę z własnym dzieckiem pod okiem Marii, to automatycznie zaczynasz uważniej je obserwować i uświadamiać sobie więcej. Dlaczego się zachowuje tak a nie inaczej, skąd się te zachowania biorą… uczysz się sobie radzić w codziennym życiu co sprawia, że z czasem sytuacja posiadania dziecka niepełnosprawnego staje się oswojona. Już wiesz co i jak. Więc o wiele łatwiej jest ją zaakceptować i odnaleźć w niej satysfakcję i szczęście. Bo przecież masz dziecko wyjątkowe. Może trudniejsze w obsłudze, ale masz okazję czegoś się nauczyć. O nim i o sobie.

Magda
Będziesz osiągać rezultaty szybciej, kiedy będziesz pracować nad określonymi celami, kiedy do każdego Twojego działania będzie przypisana strategia. Kiedy będziesz widzieć, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób masz to zrobić.
Wyobraź sobie...
Program HANDLE jest dla Ciebie jeśli:

To takie ćwiczenia i po nich czuję się dobrze. Mi się wydaje, że po nich ja siebie czuję bardziej i mi się nie chce tak skakać i mam powoli lepsze umiejętności, bo ja się lepiej koncentruję. Widzę lepiej i lepiej piszę i lepiej mówię. Ja się cieszę że mama i tata ze mną ćwiczą HANDLE.

Jarek
Zasób 5

W Drodze... – by z autyzmem żyło się łatwiej

W Drodze… to mój bezpłatny newsletter, który wydaję od wielu lat i który stworzyłam, by Cię inspirować, podtrzymywać na duchu, skłaniać do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Dzielę się w nim swoim doświadczeniem, swoimi obserwacjami i przemyśleniami dotyczącymi życia z autyzmem w tle. Informuję w nim także, co u mnie słychać, co zgłębiam, czego się uczę, czego uczę innych, więc jak chcesz być na bieżąco, zapisz się na mój newsletter* a w zamian zyskasz dostęp do dwóch seminariów, które dla Ciebie nagrałam.

Newsletter
w Drodze

Newsletter W Drodze – by z autyzmem żyło się łatwiej